Infrastruktura sportowa

Hala Widowiskowo-Sportowa - obiekt stanowi doskonałą bazę do uprawiania sportu i organizowania widowisk artystycznych. W Hali o wymiarach 46x22m znajdują się trybuny w kształcie podkowy, które zapewniają miejsca siedzące dla około 1350 osób. W przypadku imprez artystycznych na płycie boiska można zorganizować dodatkową widownię dla ok. 600 osób. W Hali Widowiskowo-Sportowej odbywają się imprezy sportowe i artystyczne o randze lokalnej, krajowej, jak również międzynarodowej. Obiekt położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie pływalni krytej (połączenie korytarzem), stadionu piłkarskiego, pływalni letniej i siłowni.

Sala Sportowa - Sala Sportowa położona przy Al. Niepodległości 2, została przejęta przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w roku 1996. Po dokonaniu generalnego remontu w roku 2001 Sala Sportowa posiadająca boisko o wymiarach 26,5x14 metrów służy do prowadzenia treningów, rozgrywek sportowych i ćwiczeń aerobiku. Sala jest udostępniana klubom sportowym, szkołom, instytucjom, zakładom pracy i osobom prywatnym. Sala nie posiada stałych miejsc siedzących dla widzów.

Pływalnia kryta - zmodernizowana i rozbudowana w latach 1998- 2004 pływalnia ze względu na swoją urodę architektoniczną i wyposażenie stanowi wizytówkę miasta.
Obiekty znajdujące się w zmodernizowanej pływalni:

  • Basen sportowy- długość 25m, szerokość 12,50m, głębokość 1,05- 1,80m, 6 torów, temperatura wody 26-28oC
  • Brodzik- długość 10m, szerokość 5,50m, głębokość 0,90m, temperatura wody 30-32oC. W brodziku są zainstalowane masaże wodne (wąski i szeroki), gejzer powietrzny i tajfun wodny.
  • Zjeżdżalnia- długość 62m
  • Jaccuzi- temperatura wody 30- 32oC. Do dyspozycji dwie 4-osobowe wanny
  • Sauna fińska- sześcioosobowa, temperatura powietrza 45- 120oC
  • Bufet- dla korzystających z basenu i osób oczekujących na kąpiących się.

Klienci pływalni w cenie biletu wstępu mają możliwość korzystania wg własnego uznania w czasie 1 godziny z następujących obiektów: basen sportowy, brodzik, zjeżdżalnia, jaccuzi i sauna.

Siłownia - znajduje się w budynku Pływalni Krytej na piętrze naprzeciw wejścia na trybuny Pływalni. Wyposażona w nowoczesny sprzęt, klimatyzowana siłownia o powierzchni 385m2 z zapleczem szatniowo- sanitarnym spełni oczekiwania wszystkich amatorów ćwiczeń siłowych. Duża różnorodność, wysoka jakość sprzętu oraz profesjonalne doradztwo i pomoc instruktorów gwarantują zadowolenie i satysfakcję ćwiczących.

Orlik DZIKÓW - 4 marca 2010r. nastąpiło oficjalne otwarcie kompleksu sportowego wybudowanego w ramach programu Moje Boisko Orlik 2012. Obiekt zlokalizowany jest na osiedlu Dzików przy Szkole Podstawowej Nr 9. Posiada boisko do siatkówki i koszykówki, boisko piłkarskie oraz zaplecze sanitarne i szatniowe.

Jezioro Tarnobrzeskie - Czysta woda, plaża, dokoła zieleń, lekki wiaterek i piękne słoneczko. Od 10 lipca 2010r., tarnobrzeżanie mogą wypoczywać nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Można popływać, pożeglować czy wypożyczyć sprzęt wodny. Jezioro Tarnobrzeskie, to wymarzone miejsce do wypoczynku. Powierzchnia lustra wody to 455 ha, a maksymalna głębokość 40 metrów. Dziewięćdziesiąt procent wpuszczanej wody ma I klasę czystości. Rekultywacja zbiornika prowadzona była od 1994 r. Ostatecznie napełnianie zakończyło się w 2009 r.

Stadion miejski:
Pojemność – 3676 miejsc
Trybuna południowa (A) – 2676 miejsc
– zachodnia część segmentu A:
sektor 1 (1240 miejsc)
– centralna część segmentu A:
sektor VIP (224 miejsca)
– wschodnia część segmentu A:
sektor 2 (1212 miejsc)
Trybuna północna (C) – 1000 miejsc
wymiary boiska - 114 m x 74 m
oświetlenie – brak

Euroboisko - znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 10.

Pumptrack - obiekt przy siłowni zewnętrznej na os. Serbinów (ul. Prusa). Korzystać z niego mogą miłośnicy rowerów i rolek.

Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3

Orlik przy Szkole Podstawowej nr 7 (Mokrzyszów)

Kompleks boisk na Zwierzyńcu - w 2012 roku został przejęty od KS Siarka Tarnobrzeg

Park rekreacyjny Nadole:

  • Orlik Nadole - Otwarty 16 czerwca 2009r. pierwszy kompleks boisk wybudowanych w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012" jest realizacją rządowego programu udostępnienia dzieciom i młodzieży ogólnodostępnej, bezpłatnej i nowoczesnej infrastruktury sportowej. Obiekt usytuowany jest na terenach nadwiślańskich.
  • Skate Park - W dniu 22 grudnia 2008r. Prezydent Miasta Tarnobrzeg dokonał uroczystego otwarcia wybudowanego dla tarnobrzeskiej młodzieży Skate Parku. Obiekt zlokalizowany jest na terenach nad Wisłą, w pobliżu kompleksu boisk Orlik Nadole.
  • Miasteczko Ruchu Drogowego -  Specjalnie zaprojektowany plac wyposażony został w sygnalizację świetlną, przejazd kolejowy, rondo oraz różnego rodzaju znaki drogowe. Służy uczniom do nauki zasad ruchu drogowego i doskonalenia jazdy na rowerze.
  • Drift Park - obiekt, z którego mogą korzystać miłośnicy rowerowych akrobacji.