Aktualności

Zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobył medale na Mistrzostwach Europy

23 wrzesnia 2019 (poniedziałek)

Mistrzostw Europy - ITTF Para European Championships w tenisie stołowym w Helsingborg (Szwecja) zakończone. Polska z osiemnastoma medalami wygrywa klasyfikacje medalową (5 złotych, 5 srebrnych, 8 brązowych).

Świetny wynik osiągnął Krzysztof ŻYŁKA zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg w Mistrzostwach Europy - ITTF Para European Championships w tenisie stołowym w Helsingborg (Szwecja) zdobywając 2 medale, srebrny medal w drużynie i Wicemistrzostwo Europy oraz brązowy medal w singlu.

W turnieju drużynowym w klasie 4 wózki drużyna Polska Krzysztof ŻYŁKA z IKS JEZIORO Tarnobrzeg/Rafał LIS Szansa Start Gdanska  pokonała 2:1 Hiszpanie Javier Francisco LOPEZ SAYAGO/ Miguel RODRIGUEZ-MARTINEZ , 2:0 Słowację Peter MIHALIK/ Boris TRAVNICEK a w finale ulegli 0:2 faworytom, drużynie Turcji, w której grali nr 1 listy światowej Abdullah OZTURK oraz nr 5 w rankingu Nesim TURAN.

Wcześniej w turnieju indywidualnym w klasie 4 wózki zdobył brązowy medal i stanął na najniższym miejscu podium wraz z kolegą z drużyny Rafałem Lisem. Złoto i srebro w tej klasie ponownie dla zawodników Tureckich.
Drugi zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg Maciej Nalepka wraca bez medalu ME, zarówno w turnieju indywidualnym jak i drużynowym na przeszkodzie stanął Szwed Alexander OHGREN.

Występ Krzysztofa Żyłki to ogromny sukces dla klub IKS, dla Tarnobrzega i niego samego oraz trenera Feliksa Kordysia, który jako trener pomagał zawodnikom na wózkach w Szwecji. Sukces ten bardzo przybliża go do awansu z rankingu z listy światowej na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020