Aktualności

Zawodnicy IKS powrócili z Gdańska z workiem medalami

25 kwietnia 2017 (wtorek)

W Gdańsku w 1 Grand Prix Polski Niepełnosprawnych osiem razy na podium stawali tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

W Centrum PZTS im. Andrzeja Grubby, gdzie rozgrywano zawody w turnieju indywidualnym, zwyciężył Krzysztof Żyłka. II miejsca zajęli Paweł Włodyka, Maciej Nalepka i Paweł Mazuryk. III miejsca Jerzy Zajdel, Janusz Chamot, Mariusz Matejek i Piotr Sokalski. Debiutujący w barwach IKS-u Antoni Biedziuk uplasował się na wysokim piątym miejscu.

Świetny występ w klasie startowej 4 uzyskał Krzysztof Żyłka, pokonał on wszystkich przeciwników w fazie grupowej, Dariusza Rzewuskiego Start Siedlce, Michała Czułka Start Skierniewice i Mariusza Kaniaka Start Białystok oraz w półfinale Robert Hermana Start Gorzów Wielkopolski po 3:0. W finale zwyciężył kolegę z reprezentacji Rafała Lisa Szansa Start Gdańsk 3: 1 (9,-8,8,6).

Zawodnicy IKS mieli jeszcze trzy szanse w tych zawodach wygrania finału i stanięcia na najwyższym stopniu podium, ale nie udało się.

Maciej Nalepka w finale zmierzył się z Mariuszem Czerwińskim Start Radom. Musiał uznać jednak lepszą dyspozycje tego dnia partnera z reprezentacji w klasie 3 i przegrał. Paweł Mazuryk w klasie 8 w finale po zaciętym pojedynku uległ Mariuszowi Olczakowi KS Bronowianka Kraków. W klasie 10 Paweł Włodyka w finale przegrał po zaciętej walce z Mateuszem Lasotą Eurobeskidy Łodygowice. Mniej zadowolony ze swojego występu był Jerzy Zajdel, który w półfinale uległ przyszłemu zwycięscy tej klasy. W pojedynku o III miejsce pokonał Grzegorza Parola KSN Start Warszawa.

Dobry występ zanotował Janusza Chamota, który po zaciętej walce uległ w „bratobójczym” pojedynku z Maciejem Nalepką i zajął III miejsce. Mariusz Matejek w klasie 9 w walce także wywalczył III miejsce. Podobnie, jak w klasie 1-2 Piotr Sokalski, ktory w walce o brąz zwyciężył zawodnika z Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecin.

Kolejne zawody, w których będą rywalizowali zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg to 29 kwietnia w Tarnobrzegu Turniej o Indywidualne Mistrzostwo Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego sezon 2016/2017, 6-9 maja w Słowenii w Lasko Międzynarodowe Mistrzostwa Słowenii 14th Slovenian Open, a w czerwcu 2-4 w Gdańsku II Turniej Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych.