Aktualności

Trzy medale tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w World Tour

6 czerwca 2019 (czwartek)

Po 10 latach przerwy Polska ponownie była organizatorem turnieju rankingowego World Tour - Para Polish Open 2019 we Władysławowie, gdzie wystąpili tenisiści stołowi z walczący o punkty do rankingu kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. Wśród nich Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym, a w niej dwaj zawodnicy na wózkach z IKS Jezioro Tarnobrzeg: Maciej Nalepka w klasie 3 i Krzysztof Żyłka w klasie 4.

W turnieju drużynowym Para Polish Open 2019 w klasie 4 drużyna Polska Krzysztof ŻYŁKA i Rafał LIS wróciła z Władysławowa ze złotym medalem.
Pokonali oni 2:0 drużynę Rumunii i 2:1 Chile. W półfinale 2:1 Tajwan 1 a w finale 2:1 drużynę Słowacji.

W klasie 3 drużyna Polska Maciej NALEPKA/Mariusz CZERWIŃSKI zakończyła zawody z brązowym medalem.
Pokonali 2:1 drużynę urugwajsko-litewską, przegrali 1:2 z Francuzami i 2:1 wygrali z Włochami. W pojedynku o finał 2:0 ulegli drużynie z Niemiec.
W turnieju indywidualnym Krzysztof ŻYŁKA w klasie 4 wygrał po 3:1 z Chilijczykiem Maximiliano RODRIGUEZ AVILA i Chorwatem Tomislav SPALJ oraz 3:0 z Japończykiem Genki SAITO.
Zajmuje pierwsze miejsce w grupie i w 1/8 zmierzył się ze Słowakiem Peterem MIHALIK, którego pokonał 3:2. W walce o finał przegrał 0:3 z Turkiem Nesim TURAN i tym samym zdobył brązowy medal.
Natomiast Maciej NALEPKA w singlu w klasie 3 wygrał 3:1 z Rumunem Ioan DIRLEA i po 3:0 z Jordańczykiem Osama ABU JAME oraz Litwinem Igor LAVRENTJEV.
Zajmuje pierwsze miejsce w grupie i w 1/8 turnieju pechowo przegrał po zaciętej walce 2:3 pojedynek o wejście do strefy medalowej z Niemcem Janem GUERTLER.
W czerwcowym rankingu, który ukazał się zaraz po Para Polish Open 2019 w klasie 4 Krzysztof ŻYŁKA jest 9 na liście światowej i 4 w Europie.
Natomiast w klasie 3 Maciej NALEPKA jest również 9 na liście światowej i 6 w Europie.