Aktualności

Mamy podium w Mistrzostwach Europy kyokushin

22 maja 2018 (wtorek)

19 i 20 maja do Łańcuta przybyło 557 karateków z 19 państw na Mistrzostwa Europy WBK Karate Kyokushin. Dziewięciu tarnobrzeskich zawodników reprezentowało godnie Polskę.

W sobotę walczyli Patryk Sempruch, Kacper Jarecki, Miłosz Murek , Antek Łukawski i Emilia Motyka . Po wygranych walkach i po bardzo dobrej postawie wszystkich naszych zawodników na trzecim stopniu podium stanęła tylko Emilia Motyka. W drugim dniu do rywalizacji o tytuł Mistrza Europy stanęli nasi najciężsi seniorzy  Marek Fiedko i Mirosław Korczak oraz dwie juniorki Maria Taras i Martyna Rejczyk. Martyna przegrała pierwszą walkę z zawodniczką Ukrainy która zajęła pierwsze miejsce. Mirek przegrał  na początku z zawodnikiem który w finale pokonał Marka a Marysia w pięknym stylu pokonała swoje przeciwniczki zostając Mistrzynią Europy Juniorek + 60 kg.

Dla Tarnobrzega Mistrzostwa Europy WKB Karate Kyokushin to:
I miejsce Maria Taras
II miejsce Marek Fiedko
III miejsce Emilia Motyka

Miłym akcentem podczas końcowych dekoracji było gdy zawodniczka Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate  Maria Taras została nagrodzona Pucharem dla najlepszej zawodniczki z terenu Województwa Podkarpackiego na II Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin - Puchar ufundował Poseł na Sejm RP Pan Kazimierz Gołojuch.

Sekundantem naszych zawodników był Shihan Ryszard Kiper 5 Dan.

Start na Mistrzostwa Europy finansowany był z dotacji od Gminy Tarnobrzeg.