Aktualności

Czernihów z błaganiem wysyła numer konta

4 marca 2022 (piątek)

Burmistrz Czernihowa, miasta partnerskiego Tarnobrzega, prosi o pomoc. Pisze o haniebnym ostrzeliwaniu budynków mieszkalnych i szkół. W sytuacji, gdy do okrążonego, zaminowanego miasta nie sposób dostarczyć pomocy rzeczowej można dokonywać wpłat na ich konto.

List, w którym Władysław Atroszenko, burmistrz Czernihowa, w imieniu swoim i mieszkańców miasta prosi o pomoc, dotarł do Tarnobrzega w piątek, dzień po barbarzyńskim ostrzale ze strony Rosji. Pociski i rakiety spadły na dzielnicę mieszkalną. Spod zgliszcz wydobyto już ponad 30 ofiar. Straty w ludziach prawdopodobnie są dużo większe. A to bilans zaledwie jednego dnia… Rozmiar zniszczeń infrastruktury miejskiej przeraża. To, co agresor zrobił w zaledwie tydzień przedstawiają zdjęcia pochodzące z oficjalnej strony mera Czernichowa, Władysława Atroszenki. Dziś włodarz prosi nas o pomoc. W załączeniu list nadesłany do Tarnobrzega i numer konta miejskiego. Niżej tłumaczenie na język polski:

 

Szanowny Kolego Panie Bożek! W imieniu własnym i obywateli Czernihowa wyrażam wam szczery szacunek. W Czernihowie ósmy dzień z rzędu ostrzeliwane jest nasze miasto, a Rosjanie uciekają się do haniebnego ostrzału budynków mieszkalnych, szkół i infrastruktury miejskiej. Proszę o pomoc w trudnym dla nas czasie. Pomoc charytatywną można przelać na konto budżetu miasta SWIFT: UGASUAUK, JSB Ukrgasbank, Kijów, Ukraina Finupr Chernihiv 02318440 #(IBAN) UA963204780000025450000000954. Z góry wyrażam wam wdzięczność i jeszcze raz wyrażam zapewnienia o moim najgłębszym szacunku dla was! Czernihów musi przetrwać i odrodzić się! Ukraina wygra! Burmistrz Władysław ATROSZENKO

Pliki do pobrania

Powrót na listę aktualności